Jablečné cupcakes se skořicovým krémem

Po velmi dlouhé odmlce přidávám konečně nový příspěvek. V uplynulých měsících jsem totiž nejdřív na sladké neměla ani pomyšlení (v začátcích těhotenství jsem místo sladkého měla chuť jen na samou pizzu, twistera z KFC, řízky a hamburgery - jo, čekáme kluka, takže v tomhle případě povídačky nelžou:)) a potom se mi chuť na sladké sice vrátila, ale zase začalo období pošmourného počasí a brzkého stmívání, a to se pak nedá žádný recept kloudně nafotit. Když jsem ale dostala velkou bednu jablek, které bylo třeba urychleně zpracovat, bylo mi jasné, že je načase dlouhé měsíce bez receptu konečně prolomit. V práci tyto vláčné jablečné cupcakes sklidily velký úspěch, tak jestli máte doma tak jako já zásoby jablek, určitě je vyzkoušejte!Na 12 cupcakes potřebujeme: 

Kořeněný jablečný korpus:
200 g hladké mouky
3/4 lžičky jedlé sody
1/4 lžičky soli
1/4 lžičky skořice
1/4 lžičky mletého zázvoru
špetka mletého kardamomu, špetka mletého rozmarýnu (nemusí být)
115 g másla
110 g cukru krupice
2 vejce
140 ml podmáslí
2 větší nebo 3 střední jablka 

Skořicový krém:
1 balení mascarpone (200 g)
1 balení polotučného tvarohu (250 g)
2 balení sýru žervé (2 x 80 g)
4 lžíce cukru moučka
1 lžička skořice
Postup:
Předehřejeme si troubu na 175°C. Formu na muffiny si vyložíme papírovými košíčky.

V míse si smícháme 200 g hladké mouky, 3/4 lžičky jedlé sody, 1/4 lžičky soli, 1/4 lžičky skořice, 1/4 lžičky mletého zázvoru, špetku mletého kardamomu a špetku mletého rozmarýnu.

V jiné míse si prošleháme 115 g změklého másla spolu se 110 g cukru krupice do pěny, přišleháme 2 vejce a 140 ml podmáslí.

2 větší nebo 3 střední jablka si oloupeme, vykrájíme jádřince a nastrouháme nahrubo.

Suché a mokré suroviny prošleháme dohromady a špachtlí nebo lžící přimícháme nastrouhaná jablka. Směsí naplníme připravené košíčky a dáme péct na zhruba 23 minut.

Po zchladnutí cupcakes ozdobíme krémem, který si připravíme prošleháním 1 balení mascarpone (200 g), 1 balení polotučného tvarohu (250 g), 2 balení sýru žervé (2 x 80 g), 4 lžic cukru moučka a 1 lžičky skořice.